У Будинку кіно м. Києва стартував XIII Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини (25.03.2016-01.04.2016).
У рамках проекту «Кампанія за права людини за допомогою інструментів Міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA» 28-29 березня відбулась конференція «Документальне кіно як інструмент медіа-просвіти з прав людини», в якій активну участь брала керівник Кіноклубу медіа-просвіти Docudays Ua, що функціонує у Хмельницькому училищі ПКПП ДКВС України, старший викладач-методист навчального відділу майор внутрішньої служби Євгенія Левчук.
Низка заходів, що пройшла під час конференції, надала можливість керівнику Кіноклубу збагатити власний досвід роботи з аудиторією при демонстрації документальних фільмів правової спрямованості, почерпнути нові знання з методики проведення такої роботи. Зокрема, у сесії коротких доповідей про результати функціонування кіно-клубного руху Docudays UA в Україні з цікавою доповіддю за темою «Освіта з прав людини в навчальних закладах ДПтС України за допомогою інструментів фестивалю Docudays UA» виступив начальник Білоцерківського училища ППП ДКВС України підполковник внутрішньої служби Олег Дука, який акцентував увагу на пріоритетних напрямках розвитку кіно-клубного руху у поточному році. Під керівництвом модераторів-експертів відбулась робота в групах представників пенітенціарного відомства, де під час ознайомлення з презентаціями групових напрацювань була можливість збагатити досвід щодо методики проведення переглядів документальних фільмів.
Під час семінару-ворк-шопу «Співпраця Центрів правової допомоги та консультацій та мережі Docu/Клубів» Наталія Бамбірайте – директор Інформаційного Ресурсного центру «Правовий простір», головна акторка фільму «Південний кордон» розповіла про роботу центру, зосередила увагу присутніх на інформації про створення правового порталу «Правовий простір», на якому можливо отримати безоплатно правову допомогу.
Події, що відбулись під час проведення фестивалю, сприяли зміцненню правової свідомості його учасників, переосмисленню цінностей, пов’язаних з дотриманням прав людини в Україні. Зокрема, неабияке враження на Евгенію Левчук, за її словами, справив документальний фільм «Світлі Роки» /Бельгія/ режисера Фредеріка Гійома про цінність людського життя.
Чекаємо в нашому навчальному закладі появи нових фільмів про права людини, що допоможуть підвищувати якість проведення навчально-виховного процесу у слухацьких аудиторіях.

DSCN2096 DSCN2126 DSCN2136   DSCN7996DSCN7981DSCN7970