24 січня поточного року з персоналом Хмельницького центру ПКП ДКВС України відбулось чергове заняття щодо запобігання проявам корупції, на якому його додатково поінформовано про те, що 01.01.2020 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій за 2019 рік особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

На даному занятті уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції, начальником циклу загальноправових дисциплін центру підполковником внутрішньої служби Масловським Олександром Вікторовичем доведено основні вимоги Закону України «Про запобігання корупції», який вступив в дію з 26 квітня 2015 року. Під час спілкування з аудиторією пояснювались встановлені заборони та обмеження щодо: використання службових повноважень чи свого становища; одержання дарунків та неправомірної вигоди; сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності; спільної роботи близьких осіб.

Персоналу центру доведено наказ НАЗК від 12.12.2019 р. № 168/19, яким із 1 січня 2020 року вводиться нова форма декларації. Зазначеним документом також затверджено нову форму повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування. Так, з 1 січня 2020 року обов’язок щодо повідомлення Національного агентства про суттєві зміни у майновому стані стосується лише суб’єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище та посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків відповідно до ст. 50 Закону «Про запобігання корупції».

Маловським О.В. наголошено на тому, що суб’єктам декларування необхідно завчасно перевірити актуальність адреси своєї електронної поштової скриньки та чинність кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Перед початком роботи з Реєстром кожний декларант повинен переконатися у наявності усієї необхідної інформації для заповнення декларації.