05.10.2017 в рамках роботи Кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA в аудиторії слухачів категорії «молодші інспектори відділів нагляду і безпеки», які проходять первинну професійну підготовку в Хмельницькому центрі ПКП ДКВС України, відбувся показ документального фільму режисера Яна Тенхавена «Золота осінь», присвячений Міжнародному дню людей похилого віку.

У багатьох європейських країнах немолоді люди продовжують підтримувати себе у добрій фізичній формі, що позитивно відбивається на їх психоемоційному стані та допомагає подовжити активне життя. У той час, коли, здавалося б, спортивні клуби втрачають відвідувачів серед молоді, вони вибігають на стадіони, щоб позмагатися у спритності у національних та міжнародних чемпіонатах. У медіа подібні заходи переважно висвітлюються як «фрік-шоу», де наполегливі літні люди невтомно бігають по колу. У фільмі «Золота осінь» слово надається 5 атлетам — ветеранам у віці 80-100 років, висвітлюються їхні незвичайні перегони зі смертю, де кожен стрибок, забіг та метання диску – можливість відчути себе повноцінною здоровою людиною. У своїх довгих життєвих історіях ці люди здолали багато особистих криз та втрат, пережили війни та інші трагедії, дехто навіть переміг у битві з тяжкими хворобами. Тепер їх об’єднує спільна мета: участь у Чемпіонаті світу з легкої атлетики у Фінляндії.

Читайте також:  На території Хмельницького центру ПКП ДКВС України пройшов турнір за програмою підготовки охоронних собак

Цей фільм дозволяє замислитися над пріоритетними цінностями людського життя, важливістю постійного руху до самовдосконалення, до перемоги над власними слабостями.

Після перегляду документальної стрічки серед слухачів відбулась дискусія, в ході якої її учасники підкреслили важливість невпинного духовного, морального та фізичного розвитку особистості для її повноцінного існування.