05.10.2017 в рамках роботи Кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA в аудиторії слухачів категорії «молодші інспектори відділів нагляду і безпеки», які проходять первинну професійну підготовку в Хмельницькому центрі ПКП ДКВС України, відбувся показ документального фільму режисера Яна Тенхавена «Золота осінь», присвячений Міжнародному дню людей похилого віку.

У багатьох європейських країнах немолоді люди продовжують підтримувати себе у добрій фізичній формі, що позитивно відбивається на їх психоемоційному стані та допомагає подовжити активне життя. У той час, коли, здавалося б, спортивні клуби втрачають відвідувачів серед молоді, вони вибігають на стадіони, щоб позмагатися у спритності у національних та міжнародних чемпіонатах. У медіа подібні заходи переважно висвітлюються як «фрік-шоу», де наполегливі літні люди невтомно бігають по колу. У фільмі «Золота осінь» слово надається 5 атлетам – ветеранам у віці 80-100 років, висвітлюються їхні незвичайні перегони зі смертю, де кожен стрибок, забіг та метання диску – можливість відчути себе повноцінною здоровою людиною. У своїх довгих життєвих історіях ці люди здолали багато особистих криз та втрат, пережили війни та інші трагедії, дехто навіть переміг у битві з тяжкими хворобами. Тепер їх об’єднує спільна мета: участь у Чемпіонаті світу з легкої атлетики у Фінляндії.

Цей фільм дозволяє замислитися над пріоритетними цінностями людського життя, важливістю постійного руху до самовдосконалення, до перемоги над власними слабостями.

Після перегляду документальної стрічки серед слухачів відбулась дискусія, в ході якої її учасники підкреслили важливість невпинного духовного, морального та фізичного розвитку особистості для її повноцінного існування.