21 вересня 2018 року в рамках роботи кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA в аудиторії слухачів категорії молодші інспектори ВНіБ», які проходять курси підвищення квавліфікації, відбувся показ документального фільму, відзнятого режисером Еллін Йонсон, «Боротьба Джамали».

   Шведська стрічки висвітлює особистий і потужний портрет надзвичайно талановитої жінки, а також пісні і виступу, які пролили світло на історичні події та сучасну політичну ситуацію. Журналістка Елін Йонссон зафільмувала життя Джамали та її родини в Україні і Криму, змалювавши її трагічну сімейну історію та нинішню неспокійну ситуацію і складність становища кримських татар у наш час.

   Сусанна Джамаладінова народилася в Оші (Киргизька РСР) у родині кримського татарина і вірменки. Після переселення із Криму до цієї центральноазійської республіки під час Другої світової війни її родина повернулася до Криму лише у 1989 році. Її родичі по материній лінії були заможними вірменськими селянами, доки землю її прапрадіда не відібрали, а його самого не вислали до Оша. Щоб її родина мала змогу купити нерухомість у Криму, її мати мусила на чотири роки розлучитися із батьком і повернути собі дівоче прізвище. У ті часи радянська влада не дозволяла етнічним кримським татарам купувати нерухомість у Криму. Після перегляду документальної стрічки серед слухачів відбулась дискусія, в ході якої її учасники обговорювали події в Україні в контексті подій революції Гідності, анексії Криму та бойових дій на сході України, порушення основоположних прав та проблеми, які виникають у забезпечені прав людини.

   Після перегляду фільму присутні мали можливість обговорити проблему окупації Криму та порушення прав людини, висловлючи свою позицію.