Кінологічна служба в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах призначена для організації використання спеціально підготовлених собак як одного із засобів, що застосовуються для посилення охорони установ виконання покарань і слідчих ізоляторів, розшуку та затримання злочинців, які вчинили втечу з-під варти, виявлення осіб, які сховалися на об’єктах, що охороняються, або у вантажах, та огляду автомобільного транспорту, об’єктів, а також осіб з метою виявлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів чи інших одурманюючих засобів.

У кінологічних підрозділах ДКВС України для забезпечення виконання службових завдань, а також з метою вирішення інших оперативно-службових завдань, використовуються спеціально підготовлені службові собаки за різними напрямками підготовки. Для набуття такої готовності, що передбачає уміння впевнено діяти за будь-яких обставин, молодший інспектор-кінолог повинен володіти чималим обсягом знань, умінь та навичок, зокрема за напрямами дресирування службового собаки, управління його діями в штатних та позаштатних ситуаціях. Так у період з 13 вересня по 13 грудня 2021 року кафедрою кінології та спеціальних дисциплін та центром професійної освіти Територіально відокремленого відділення «Хмельницька філія Академії Державної пенітенціарної служби» було здійснено первинну професійну підготовку 39 молодших інспекторів-кінологів відділів режиму і охорони слідчих ізоляторів та відділів охорони установ виконання покарань ДКВС України зі службовими собаками за напрямком підготовки розшуковий собака.

Після завершення первинної професійної підготовки усі кінологи продемонстрували високі результати роботи з собаками по пошуку людини по запаховому сліду, навикам слухняності, пошуку людини в автомобільному транспорті, навикам захисту, що дозволило їм та їх чотирилапим вихованцям отримати відповідні сертифікати.

Науково-педагогічні працівники кафедри та педагогічні працівники центру професійної освіти забезпечили високу якість підготовки кінологічних пар за відповідним напрямом підготовки. Завдання, які визначались по підготовці молодших інспекторів-кінологів перед науково-педагогічним складом керівництвом Академії Державної пенітенціарної служби, виконані в повному обсязі.