Маючи велику потужність, вогнепальна зброя становить величезну загрозу для життя і здоров’я людей. Вогнепальні ушкодження практично будь-якої локалізації здатні спричинити смертельний результат. Застосування автоматичної зброї призводить до загибелі людства за стислий період часу. Усе це створює безсумнівну суспільну небезпечність військових подій.

   В Хмельницькому центрі підвищення кваліфікації персоналу ДКВС України викладачами циклу вогневої та фізичної підготовки для слухачів категорії «молодші інспектори відділів нагляду і безпеки установ виконання покарань» 22 лютого 2017 року проведено заняття на тему «Курс стрільб із стрілецької зброї. Заходи безпеки при поводженні зі зброєю» за активної участі військовослужбовців військової частини 3053 Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України, які відпрацьовують на території навчального закладу за спільною домовленістю Сторін програму польового виходу.

   Дане заняття проведено з метою доведення до відома слухачів загальних положень Курсу стрільб, ознайомлення з програмою вогневої підготовки, роз’яснення основних вимог щодо дотримання заходів безпеки при поводженні зі зброєю, при її використанні та при застосуванні в разі крайньої необхідності.

   Користуючись нагодою та угодою про свіпрацю з військовою частиною, на заняття було запрошено старшого інструктора (командира машини) старшого сержанта Камисливого А.М., який довів до відома присутніх загальні положення Курсу стрільб, заходи безпеки при поводженні зі зброєю та нормативи вогневої підготовки. Для поширення кола знань з даного предмету боєць Національної гвардії продемонстрував і важку зброю, яка не раз допомагала і рятувала його товаришів на сході України.

   Заняття пройшло в напруженому ритмі, але інформація слухачами сприймалась із захопленням. Неозброєним оком було видно, що перемінний склад центру прагнув до оволодіння знаннями щодо належного володіння табельною вогнепальною зброєю, що і було основною метою даного заняття.