В Хмельницькому училищі ПКПП ДКВС України 19 вересня 2016 року розпочався конкурс серед викладацького складу на проведення кращого бінарного лекційного заняття. До навчально-виховного процесу залучатимуться представники військових та правоохоронних структур, завдяки чому у слухачів формуватиметься більш об’ємне уявлення про предмет навчальної теми, з’явиться можливість познайомитися з теоретичними та практичними напрацюваннями викладачів та практичних працівників інших відомств, корисними для врахування у роботі установ виконання покарань та слідчих ізоляторів.

    Першою у рамках даного конкурсу виступила викладач циклу кінологічної підготовки лейтенант внутрішньої служби Людмила Бартєнєва, яка разом з колегою з  Регіонального кінологічного навчального центру Всесвітньої митної організації, створеного на базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення Державної фіскальної служби України, Костянтином Форсюком підготувала лекцію для слухачів – кінологів за темою «Привчання собак до пошуку та виявлення людини у вантажному автомобілі, вантажних залізничних вагонах, контейнерах, інших великогабаритних і складних вантажах». Перша частина лекції проводилась у навчальній аудиторії, під час якої слухачі за допомогою викладача Л. Бартєнєвої отримали початкові теоретичні знання про методику і техніку привчання службового собаки до роботи в зазначених умовах. Друга частина лекції відбулась на дресирувальному майданчику з макетами транспортних засобів за участю чотирилапого помічника представника Державної фіскальної служби, який наочно продемонстрував присутнім відпрацьовані у його собаки практичні навички з виявлення у транспортних засобах схованої людини, закладених речей.

    Лекція виявилась змістовною, практично спрямованою, цікавою для слухачів та членів комісії з числа керівного, викладацького та методичного складу училища. Дякуємо нашій колезі за проявлену творчість, методично грамотно побудоване та проведене заняття, а колегам з Регіонального кінологічного навчального центру Всесвітньої митної організації – за продовження плідної співпраці на користь кінологічних структур наших відомств.