Кам’янець-Подільський часто називають містом-музеєм під відкритим небом. Це одне з найдавніших міст України, перші згадки про нього датуються XI століттям. Найбільша цінність міста – практично повністю збережений історичний центр, Старе місто, не розбавлене архітектурою XX століття.

   Незважаючи на те, що все місто вражає своєю архітектурою і створює враження, що час у ньому зупинився, одна з його визначних пам’яток виділяється на загальному тлі – це старовинна Кам’янець-Подільська фортеця.

   Прослуживши місту найпотужнішим оборонним форпостом протягом багатьох століть, зараз Кам’янець-Подільська фортеця є однією з найкрасивіших пам’яток архітектури України. 25 листопада 2017 року цю перлину Подільського краю відвідали слухачі Хмельницького центру ПКП ДКВС України – старші інспектори-кінологи відділів режиму і охорони слідчих ізоляторів та відділів охорони УВП разом із заступником начальника курсу капітаном внутрішньої служби Поліщуком Олегом Михайловичем.

  Офіцери-кінологи на власні очі побачили експозицію, яка присвячена народному меснику Устиму Кармелюку, відвідали усі виставкові зали та придбали на згадку пам’ятні сувеніри.